
По повод отбелязването на 1170 години от създаването на първата българска писменост – глаголицата, XIII ОУ “Свети Паисий Хилендарски“ гр, Стара Загора с гордост се включи в националната инициатива. Учениците с ентусиазъм приеха предизвикателството „Да си напишем името на глаголица“ и чрез него се докоснаха до богатото духовно наследство, оставено от светите братя Кирил и Методий. Инициативата съчета патриотично възпитание с творчески подход и вдъхнови учениците да се гордеят с българската история и култура.