Общински кръг по шахмат от програмата на Ученическите игри за учебната 2025/2026 г.
На 8 януари 2026 г. в Стара Загора се проведе общинският кръг по шахмат от програмата на Ученическите игри за учебната 2025/2026 г.
За първи път отборът на XIII ОУ „Св. Паисий Хилендарски“ по шахмат с добра мобилизация, отборна игра и бистър ум завюва достойно второ място в първа възрастова група 1-4 клас.
В отборната борба, изпълнена с множество напрегнати моменти до последната партия и стратегическо надхитряване, нашите ученици бяха поведени от Капитана на отбора на 1-ва шахматна дъска Станимир Тонев от 3„в“ клас, втора дъска Георги Колев от 3 „в“ клас, на трета дъска Никола Георгив от 3„в“ клас и на четвърта дъска стратегичеки играха в отделните кръгове Ема Колева и Неда Недева от 3„в“ клас.
Този триумф е плод на безупречно единство. Всеки състезател вложи своя дял в общата победа, превръщайки партията шах от обикновена игра в истинско интелектуално изкуство. Показаха невероятно самообладание, проявиха силен характер и изключителна етика в играта.
Отборът получи подкрепа и от Обществения съвет към училището в лицето на Кристиян Кунев, председател.
Купа и сребърни медали бяха връчени от Петко Крумов, началник отдел и Таня Косева, главен експерт в отдел „Спортни дейности“ на Община Стара Загора.