На 28 април 2026 година заместник-кметът на Стара Загора Надежда Чакърова, директорът на училището Иво Радков и началникът на отдел „Образование“ Станимира Димитрова официално откриха обновения и надграден STEM център в XIII ОУ „Свети Паисий Хилендарски“.
Проектът осигурява на учениците съвременна и стимулираща среда, съобразена с предизвикателствата на дигиталния свят и изкуствения интелект. Училището вече разполага с модернизирани зони по роботика, мехатроника, математика, информатика и 3D прототипиране, както и с нова изследователска лаборатория и компютърен кабинет. Базата е оборудвана с висок клас техника, включително 3D принтери, скенери, роботи, лаптопи и интерактивни дисплеи.
Новите високотехнологични класни стаи ще насърчат ученето чрез опити и работа по реални проекти, като помогнат на децата да развият ценни аналитични, технически и творчески умения за бъдещата си реализация.