📜 150 години от Априлското въстание
📜 150 години от Априлското въстание
В 13-то основно училище „Св. Паисий Хилендарски“ отбелязахме 150-годишнината от Априлското въстание с вълнуващ открит урок по родолюбие, проведен от госпожа Десислава Николова – учител по история и география.
Учениците се потопиха в героичното минало на България, като научиха повече за великите личности, допринесли за избухването и развитието на въстанието. Урокът премина интерактивно и вдъхновяващо – с интересен куиз, награди и творчески задачи. Децата написаха писма до участниците във въстанието и създадоха рисунки, вдъхновени от темата. Най-активните участници бяха отличени с награди.
Събитието беше допълнено от изпълнение на патриотични песни, които създадоха силна емоционална атмосфера и още повече засилиха чувството на гордост и признателност към героите на България.
Поклон пред подвига и саможертвата на всички, дали живота си за свободата на Родината!